Karácsony

Assisi Szent Ferenc az ünnepek ünnepének nevezte a karácsonyt, Jézus Krisztus születésének ünnepét... Az öröm, a békesség, a meghitt áhítat volt a jellemző a mi karácsonyunkra ebben az évben is. Az ünnepi díszben öltözött templomunkban dr. Mata István plébános mutatta be az éjféli, az első-, a második napi karácsonyi szentmisét. A hittanosok december 24-én délután Luczné Bodnár Edit óvodapedagógus irányításával az ilyenkor szokásos pásztorjátékban elevenítették fel Jézus születésének eseményeit. Az egyházközösség énekkara, csak úgy mint minden ünnep idején, az éjféli szentmisében működött közre. A karácsonyt megelőző adventi időben, a kialakult hagyomány szerint, a hittanosok adventi koszorúkat készítettek, ezeket az első adventi vasárnapon megszentelte plébánosunk. A gyerekek közreműködésével az adventi vasárnapokon ünnepélyes gyertyagyújtás is volt. A karácsonyi ünnepkor Vízkeresztkor, a víz megáldásával, a vízszentelés szertartásával zárult.