Oktőber 13-án

FATIMAI ENGESZTELÉS

17-órai kezdettel!

Ökumenikus Imahét

Ebben az évben is január 17 és 24. között imádkoztak a keresztény hívek szerte a világban, hogy minél előbb megvalósuljon az az egység, amiért az Úr Jézus fohászkodott főpapi imájában: Azt akarom, hogy egyek legyenek, amint az Atya és én egyek vagyunk, hogy így elhiggye a világ, hogy te küldtél engem…Tiszaújvárosban immár élő hagyománnyá vált, hogy az Ökumenizmus hetében a hívek és lelkipásztoraik meglátogatják a különböző felekezetek  templomát, közösen énekelnek és imádkoznak, beletekintenek és ismerkednek egymás vallási hagyományaival. Dr.Varga István református lelkész üdvözlő beszédében kiemelte az egymással való találkozás fontosságát, örülni egymás sikereinek, látni hogy a szomszédban is van élet. Dr.Mata István római katolikus plébános a református templomban arról beszélt, hogy mennyire fontos a mai világban jó kereszténynek lenni és megtartani Krisztus tanítását. Jeviczki Ferenc görög katolikus parochus beszédében reménykeltőnek nevezte, hogy az üldöztetések és megpróbáltatások közepette is a keresztény hívőben mindig jelen van az Isten országa.

képek megtekintése