Nagy izgalommal készültek az előző évek hittanóráin elsőáldozóink. Székely Pálné a Szent István Katolikus Általános Iskola hittantanára segítségével sajátították el hitünk megvallásához szükséges alapismereteket, megtanulták mit jelent az, hogy Jézus tanítását a templom kapuján kilépve a mindennapi életben is követni kell. Egyházközségünkben harminchárom kisiskolás járult először szentáldozáshoz idén ünnepi szentmise keretében május 15-én, pünkösdvasárnap. Szentbeszédében Dr. Mata István plébános is elsősorban az elsőáldozókat köszöntötte, hozzájuk szólt. Mindenekelőtt arra kérte az oltár előtt álló gyermekeket, hogy életük során ne feledjék el ezt a csodálatos napot, szeressék a szentségi Jézust, életük során hitüket őrizzék meg.

Elsőáldozóink voltak az idén: Balázs Boglár, Barancsi Flóra Fédra, Barna Dóra, Baróczi Béla, Bolgár Dániel, Boda Noémi, Eperjesi Bálint, Fedák Botond, Ferenczi Dávid Zoltán, Flaskó Dániel, Gajda Boglárka, Hatvani Zsolt Balázs, Hegedűs Andrea, Here Beatrix, Hizsnyai Gréta, Hornyák Gábor, Horváth Levente János, Kiss Hunor, Kósa Áron, Kovács Zsuzsa, Kuluncsics Dóra, Luczi Alex, Magasi Lili, Magasi Zoltán, Nagy Marcell, Papp Máté Zoltán, Sereg Csaba, Sereg Zsombor, Szabó Lili, Szabó Mercédesz, Székely Dominik, Tardi Petra, Török Amina

képek megtekintése