Több éves tanulás és gyakorlás után 14 fiatal tett sikeres ministráns vizsgát egyházközségünkben június 5.-én, vasárnap:

Ferencsik Dorka, Kovács Gréta, Szénégető Gerda, Ferencsik Bálint, Ferencsik Soma, Kiss Botond, KissHunor, Kovács Kende, Kovács Vendel, Lucz Levente, Orbán Lehel, Pék-Szentgyörgyi Ádám, Sirokai Szilárd, Zavarkó Dávid.

A nem katolikus iskolák hittanosai részére celebrált tanév-záró szentmise keretében közülük egy főministránssá és 11 ministránssá lett avatva. Ketten országos diákolimpia döntőjében versenyeztek, ők a következő vasárnap tehettek fogadalmat és vehették magukra a sáljaikat. Orbán Lehel mint főministráns most érettségizett, Kovács Kende a Fényi Gyula Jezsuita Gimnáziumba jár, a többiek vagy a Kazinczy Ferenc református vagy a Széchenyi István állami általános iskolák tanulói. Ez volt az első alkalom, amikor a ministránsok nem csak ellesték elődeiktől, hogy miként kell szolgálniuk a szent liturgiák alatt, de évközi feladatok és gyakorlás után sikeres vizsgát is tettek, és plébános atya ünnepélyesen fel is avatta őket.

képek megtekintése