Adventi koncert a templomban

december 13-án este 6-kor!

Templombúcsú és lépcsőmegáldás

Kettős ünnep volt október 9-én vasárnap, templomunkban. Ezen a napon tartottuk az egyházközség immár hagyományos Magyarok Nagyasszonya búcsúját. Mint emlékezetes, városunk első templomát huszonhárom évvel ezelőtt, 1993-ban a Boldogságos Szűz Máriának, a Magyarok Nagyasszonyának tiszteletére szentelte fel Dr. Seregély István akkori egri érsek. Az azóta eltelt közel negyedszázadban folyamatos volt a templom tatarozása, szépítése, alakítása, az idei búcsúi szentmisén a most elkészült, felújított bejárati lépcsősort adták át ünnepélyesen a híveknek. Ficzek László az egri érsekség általános helynöke szentelte meg az újonnan átadott lépcsőfeljárót, aki az ünnepi alkalom meghívott vendégeként a búcsúi szentmisét is bemutatta. Mint érseki helynököt, az egyházközség képviselőtestületének elnöke, Gál Benjáminné köszöntötte, majd Bráz György polgármester intézett hozzá üdvözlő szavakat. A polgármester hangsúlyozta, mint ahogyan eddig tették, a jövőben is anyagilag támogatni fogják a római katolikus egyházközséget, mint ahogyan ily módon segítik a városban lévő görög katolikus és református közösségeket is. Ficzek László érseki helynök szentbeszédében a városhoz fűződő személyes élményeiről is beszélt. A káplánként itt töltött néhány esztendőről, arról az időszakról, amikor személyesen is részt vehetett a tiszaújvárosi templomépítő munkálatokban. Szentbeszédében a továbbiakban azt hangsúlyozta, fontos, hogy a Magyarok Nagyasszonyához mondott imáinkban azt kérjük, hogy életünk útja mindig Krisztus felé vezessen.

A szentmise végén Dr. Mata István plébános köszöntötte a vendéget, megköszönte, hogy számos teendője mellett, hiszen önálló plébániája is van, meghívását elfogadta. A búcsúi szentmisén a város, az egyházközség képviselő testületének tagjai is jelen voltak.

képek megtekintése