Napi evangélium

Felhasználók

Oldalainkat 10 vendég és 0 tag böngészi

Lelki nap Ede atyával

   

Közös imádság és elmélkedés, éneklés, templomi szentségimádás és szentmise, ez volt a napirendje a december 10-én tartott adventi lelkigyakorlatnak, amelyet ez alkalommal is a közösségi teremben szerveztek meg az egyházközség vezetői. Ezen az adventi szombat délutánon két órától kezdődött az összejövetel, az utolsó, a záró program a hat óriási szentmise volt, amelyen a lelkigyakorlatosok közül valamennyien részt vettek. A délután folyamán két előadást hallgattak meg a jelenlévők, mindkettőt Koós Ede atya, az egri érseki papnevelő intézet prefektusa vezette. Az adventi időben egyházunk liturgiájában számos lehetőség van a lelki felkészülésre, ilyenek a lelki gyakorlatokon kívül a hajnali szentmiséken való részvétel, az adventi koszorúkészítés, a gyertyagyújtások, az adventi naptárszerkesztés, a különböző helyeken és szervezetekben a jótékonykodás. Az ünneplésnek, az ünnepre való felkészülésnek a lényege azonban, s ezt hangsúlyozta a lelki gyakorlaton Koós Ede atya, az isteni és a felebaráti szeretet gyakorlása. A keresztény ember adventjának ez a legfontosabb „kelléke”. A lelkigyakorlat végén otthonról hozott finom süteménnyel kínálták meg egymást a jelenlévők.

képek megtekintése