Napi evangélium

Felhasználók

Oldalainkat 13 vendég és 0 tag böngészi

Bérmálás az Irgalmasság vasárnapján

   

      Kettős ünnep volt templomunkban április 23-án, vasárnap. Dr. Ternyák Csaba az Egri Főegyházmegye  érseke ünnepélyes szentmise keretében húsz fiatalnak szolgáltatta ki a bérmálás szentségét. A zsúfolásig megtelt templomban az érsek az ünnepeltekkel, a hívekkel együtt imádkozva az Irgalmasság Vasárnapjáról is megemlékezett. Szentbeszédében elsősorban a bérmálkozó fiatalokhoz szólt. Arra kérte őket, hogy legyenek mindig hűek a hitükhöz, járjanak a krisztusi úton, tartsák meg életük során, bármilyen körülmények között is, az isteni parancsokat. Az idei év bérmálkozói voltak: Balla Márton, Bartal Gábor ,Bártfai Csenge,  Bártfai Zsombor, Bodnár Kitti, Dudás Adrienn, Ferencz Zsolt Tamás, Gyurcsik Petra, Hegyi Dániel, Kiss Édua Korinna, Kósa Ádám, Nagy Balázs, Nemes Noémi, Pék-Szentgyörgyi Ádám, Prókai Balázs, Sztrohár  Eszter, Tokaji Marcell, Tóth Botond, Tóth Georgina.

képek megtekintése